štvrtok 16. augusta 2012

Iron Sky (2012)


info:
IMDb, ČSFD, Rotten Tomatoes, Feeling Movies


Po ťažkom a zdĺhavom vtĺkaní do hlavy, že ide o nízkorozpočtové ($7.500.000) koprodukčné fínsko-nemecko-austrálske Béčko vytvorené masou ľudí, som to druhýkrát dopozeral až do konca. Ešte vám nepoviem, že BOHUŽIAĽ.
Film začína scénou s pristávaním vesmírneho modulu za zvukov countryfolku z 50-tych rokov minulého storočia a mesačné výbuchy ako v atmosfére ma pri prvom (aj poslednom. Druhýkrat som to radšej preskočil) zhliadnutí zabili. A to prešlo len 6 minút. Nasledovali scény: odhalenie špióna - černocha a jeho následné vybielenie, prezidentka na spinnery, podtlakom odtrhnutá sukňa a následné dýchanie na voľnom priestranstve mesiaca (samozrejme len chvíľu, potom uzavreli pretlakovú komoru), pešiaci z Wolfensteina, vybuchujúce headquarters v tvare hákového kríža (ak som si dobre všimol, útočili naň jadrovými bombami a jediné, čo zabíjalo árijských ľudí, boli betónové bloky), napájanie najväčšej zbrane sveta/mesiaca mobilom a tabletom, odpálený kus mesiaca a smrť hlavného záporáka, ktorého zabil opätok v čele. Už som len čakal medovú scénu, kde sa dajú dokopy hlavná nacistka a opäť neger a....prišla. Potom prišli už len titulky a s nimi pohľad na vybuchujúce bomby na Zemi.
Takže zhrnieme si to: herci aj napriek tomu, že išlo o "paródio-komédiu", boli otrasní, námet s nacistami na odvrátenej strane mesiaca - hmmmm, slowmotion efekty boli len spomalené normálne zábery a zvukové efekty boli vyrobené asi v kuchyni. Ale aby som nebol na tvorcov iba zlý. Zaujali ma vizuálne efekty, pri ktorých som si povedal, že sa predsa dá upliesť z hovna bič, výber hudby a ODVAHA. Celkovo bol tento kinematografický zázrak asi mimo môjho vnímania a celý čas som sa nudil a cítil trápne za všetkých zúčastnených, preto hodnotím Iron Sky na dva "Heil Adler" z desiatich.
RATING 2/10

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára